Biliyoruz ki, en iyi referans mutlu ve memnun müşteridir. Bir asansör satın alırken uzun süre ilişkide olacağınız, dostluklar kuracağınız bir organizasyon satın alırsınız. Bu nedenle satış sonrası servis hizmeti işimizin en önem verdiğimiz kısımlarından biridir. İnsan hayatını etkileyecek bir işle uğraştığımız için imalat ve montajını yaptığımız her asansörün bakımını ve sorumluluğunu müşteri ile imzalanan sözleşmeler çerçevesinde üstleniriz.
CONTACT US
6886
page-template-default,page,page-id-6886,mkd-core-2.0.1,mikado-core-2.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,onyx-ver-3.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

SEDYE ASANSÖRÜ

Hastane asansörleri insanlar tarafından çok yoğun bir şekilde kullanılan asansörlerdir. Hastaneler kalabalık alanlardır. Hastane asansörleri tek turda bir çok insanı katlara servis yaptığından dolayı taşıma kapasiteleri yüksek olmalıdır. Bununla birlikte kat tur sayısı hızlı bir o kadar da bunu içindekilere hissettirmeyecek kadar konforlu, asansör içerisi kalabalık olduğundan mükemmel bir havalandırma sistemi olmalıdır. Emniyet son derece önemli. Kolay anlaşılabilir panel, dayanıklı ve kaliteli geniş kabin ve dayanıklı butonlar. Birden fazla asansör olmalı. Ayakta hasta, sedyede hasta, hastane personeli, doktor ve hemşire için ayrı ayrı asansörler bulunmalıdır.

Sedye hastane asansörleri taşıma yük kapasiteleri 1.275 kg.- 2.500 kg aralığında yapılmaktadır. Otomatik kapılı ve frekans kontrollü çözümlerle, hastanın daha konforlu kat değişimi yapması dolayısıyla oluşabilecek sarsıntılar engellenmiş olur. Antibakteriyel kaplama ve taban malzemesi ile hijyen koşulları sağlanmalı, göz almayacak şekilde dizaynı yapılan aydınlatma sistemi iyi olmalıdır.

Asansörler taşıma kapasitesine göre türlere ayrılır. Konutlarda kullanılan asansörler; 100, 180, 240, 320, 400, 630, 1000 Kg olmak 7 türe ayrılır. Konut dışı yerlerde kullanılan asansörler; 630, 800, 1000, 1200, 1600 Kg olmak üzere 5 türe ayrılır. Sağlık tesislerinde kullanılan asansörler; 1600, 2000, 2500 Kg olmak üzere 3 türe ayrılır. Asansörler hızlarına göre 0,63 m/sn, 1 m/sn, 1,6 m/sn, 2,5 m/sn ve 2,5 m/sn’ nin üzerindeki hızlar olmak üzere 5 çeşittir. Bunlara bağlı olarak asansörlerin kabin, makine dairesi ve kuyu boşluğu ebatları da değişiklik göstermektedir. Asansörler hızlarına göre değişik güçte motor ve fren sistemi kullanmaktadır.

HASTA ASANSÖRLERİ

● Sağlık tesislerinde kullanılan hasta asansörleri, sedye taşımak amaçlı olarak tasarlanmış olup 1600 kg, 2000 kg ve 2500 kg taşıma kapasiteleri vardır. Hız 0,63 m/s den 2,5 m/s ye kadar olabilir.
● Elektrik tahrikli hasta asansörleri, çift hızlı (1 m/s ye kadar ) veya kademesiz hız ayarlı  olabilmektedir.
● Hidrolik tahriklilerde ise azami hız 1 m/s dir. Hastanenin yatak sayısı dikkate alınarak, asansör sayısı, kapasitesi ve hızı yapılan trafik hesabı sonucu tespit edilmektedir. Asansör kumanda sistemleri olarak mikroişlemcili; basit kumandalı, tek yön toplamalı, yönlere hassas toplama ve dağıtmalı ve ikili grup (dubleks)dan 6’lı gruba kadar grup kumandalı sistemler kullanılmaktadır.
● Kapılar manüel veya otomatik yana toplanan/merkezden açılan tip veya elektrostatik boyalı ve setine/desenli paslanmaz çelik sac kaplı olabilir.
● Kabinler, TSE standartlarına uygun ebatlarda laminant veya paslanmaz çelik kaplı olarak yapılmakta ve darbe kuşakları ile teçhiz edilmektedir. Bu sayede kabine giriş ve çıkışlardaki çarpma sırasında hastaya ve kabine verilebilecek zararlar ortadan kaldırılmaktadır. Kabin tabanı anti bakteriyel PVC evsaflı malzeme ile kaplıdır. Kabin aydınlatması, sedyede bulunan ve hastayı rahatsız etmeyecek ışık şiddetindeki aydınlatma ile ve müşteri talepleri doğrultusunda dekoratif şekilde yapılmaktadır.
● Elektrik kesilmelerine karşı önlem, ayarlanmış ışık akısı, anti bakteriyel tedbirler, paslanmaz aksam gibi ilave özel donamınlar eklenmiş asansörlerdir.