Biliyoruz ki, en iyi referans mutlu ve memnun müşteridir. Bir asansör satın alırken uzun süre ilişkide olacağınız, dostluklar kuracağınız bir organizasyon satın alırsınız. Bu nedenle satış sonrası servis hizmeti işimizin en önem verdiğimiz kısımlarından biridir. İnsan hayatını etkileyecek bir işle uğraştığımız için imalat ve montajını yaptığımız her asansörün bakımını ve sorumluluğunu müşteri ile imzalanan sözleşmeler çerçevesinde üstleniriz.
CONTACT US
6925
page-template-default,page,page-id-6925,mkd-core-2.0.1,mikado-core-2.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,onyx-ver-3.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

MAKİNE DAİRESİZ ASANSÖRLER

Makine daireleri binaların üzerinde belirgin bir yapıya sahiptir ve bina üzerinde belli bir yer kaplamaktadır. Makine dairesinin kapladığı alan çoğu zaman bina estetiğine uymaz. Bu yüzden dişlisiz makineler üretime girmiştir. Bu makine frekans kontrollü çalışıp, asansörün duruş kalkış ve tek hareketli parçasıyla kabinin seyrine büyük bir konfor sağlar. Dişlisiz makine sayesinde, makine dairesi ortadan kalkmakta ve asansör kuyusu içerisinde, montajın gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Montajı yapılan dişlisiz  makine bir disk şeklinde olup, asansör makinesinin ağırlığının yarısı kadar ağırlıktadır.

Kullanılan bu makine hassas kalkış ve duruşlarıyla, sessiz ve titreşimsiz çalışmasıyla büyük konfor sağlar. Dişlisiz makine diğer asansör makinelerine oranla çok daha verimlidir. Ayrıca enerji tüketiminde geleneksel asansör motorlarına göre %40 daha az enerji tüketmektedir.

Bu tip asansörler özellikle yolcu terminalleri, çok katlı mağazalar, alışveriş merkezleri ile eğitim kültür ve sağlık kuruluşları için uygun bir çözüm oluşturmaktadır.

Makine dairesi yapılamayan alanlarda, tahrik makinesi asansör kabini üstünde ya da kuyu içinde yer alabilen sistemlerdir.

Makina dairesiz asansörlerimiz özellikle daha yoğun yolcu trafiği olan ve daha yüksek ticari binalarda tasarımcılar, inşaatçılar ve bina sahipleri için önemli avantajlar sağlar

Makine dairesiz sistemlerin avantajları:

Makine dairesiz tasarım ile bina hacminde tasarruf

Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti

Her çeşit binaya kolay entegrasyon

Kaldırma ünitesinin üstün performansı ile sessiz ve konforlu seyir

Daha az kalkış akımı,daha az enerji kullanımı

Hızlı ve etkin montaj

Optimum performans

Makina dairesine gerek duyulmaması

Geleneksel motorlara göre % 40′ a varan enerji tasarrufu
Dişli kutusunun olmaması nedeniyle yıpranın son derece az olması ve bakım kolaylığı
Sistemin yağsız olması çevre kirliliği ve yangın tehlikesini tamamen ortadan kaldırması
Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti

Frekans kontrollü sistemler konfor ve hassasiyetin yanında %45 elektrik tasarrufu sağlar.